Sony PMW-50 HD422 XDCAM Portatif SxS Kaydedici

By Ekin ALPAGUT on 02.10.2013 in Featured-2, Haberler, Sony
0

Sony VTR ürün grubu içerisindeki en küçük oyuncusu PMW-50 modeli ile haber, yayıncılık ve prodüksiyon ihtiyaçlarına yönelik profesyonel bir çözüm sunmaktadır.PMW-50 hafif, kompakt ve çift SxS kayıtçı medya ile çalışabilen, kolay taşınabilir portatif saha kayıtçısıdır. Hem oynatıcı hem kayıtçı özelliğine sahip PMW-50 özellikle haber ve dış mekan operasyonları için tasarlanmış 1kg’dan hafif ve sarsıntılara dayanıklı yapıdadır. Üzerinde bulunan 3.5 inç renkli LCD ekranı ve dahili hoparlörü ile kayıtlar kolayca izlenebilmekte ayrıca cihaz üzerinde Analog Composite, HD/SD-SDI, HDMI, Analog Audio, Headphone, iLink ve USB çıkışları vermektedir.

Haber yayınları, büyük ve küçük yayıncı işletmeler ve prodüksiyon firmaları için ideal bir çözüm olan PMW-50 SxS iş akışlarının bulunduğu ve hızın önemli olduğu çalışma ortamlarına uygundur.

Küçük ebatlarına rağmen bir çok avantajı beraberinde sağlayan PMW-50 portatif kaydedici/oynatıcı SxS kartları üzerine kaydedilmiş bir çok popüler video formatına destek vermekte ve oynatabilmektedir. .MXF ve .MP4 dosyalarını okuyabilmekte ve XDCAM EX ailesi ve XDCAM HD422 standartlarınıSony PMW-50 desteklemektedir. HD422/420 ve DVCAM desteği olan kaydedicinin SxS kartlara paralel kayıt imkanı ile de kayıt güvenliğini en üst seviyede gerçekleştirmektedir.

Saha koşullarında Sony PMW-500 kamerası ile iyi bir ikili oluşturan PMW-50, SxS iş akışına dahil olarak esneklik sağlamaktadır. Ayrıca PMW-50 Sony’nin XDCAM ailesindeki PMW kamera modellerinin kullanmakta olduğu BP-U grubu piller ile işletilebilmektedir. Bu da saha kullanımlarında kamera pillerinin PMW-50 ile kullanılabilmesi anlamına gelmektedir.

HD/SD SDI girişlerinden gelen görüntülerin direkt olarak SxS kartlara gömülü ses kanalı ile yazabilmekte olup sistem SD, MS, yeni nesil XQD kartları ve SxS medya desteği vermektedir.Bu da kullanıcıya çok çeşitli medya kullanım seçeneği sunmaktadır.

PMW-50’nin diğer önemli bir yeteneği ise görüntü dosyalarının kopyalanması ve yedeklenmesi işlemlerinde sunduğu kolaylıktır. Cihaz üzerine takılan harici USB sabit disk (HDD) içine görüntü dosyalarını bir PC yardımı olmadan kopyalayabilmekte ve yedekleme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Sony PMW-50 HDD

“Kesintisiz Çekim – Continuous Recording” özelliği ile farklı zamanlarda çekilen birden çok görüntü tek bir dosya üzerine yazılmakta bu da dosyanın kurgu sistemlerine aktarım sürecini kolaylaştırmaktadır.

“Döngüsel Kayıt – Loop Recording” fonksiyonu ile kayıt sırasında bir medyanın dolması durumunda diğer medyaya geçmek suretiyle kaydın kesintisiz olarak devam etmesi sağlanabilmektedir.

Sony PMW-50 Giriş/Çıkışları

HD-SDI Giriş : BNC (x1), HD/SD seçilebilir SMPTE 292M/259M standartlarında
SD-SDI Giriş : BNC (x1), HD/SD seçilebilir SMPTE 292M/259M standartlarında
Analog Composite Çıkış : BNC (x1) NTSC, PAL veya HD-Y
HD-SDI Çıkış : BNC (x1), HD/SD seçilebilir SMPTE 292M/259M standartlarında
SD-SDI Çıkış : BNC (x1), HD/SD standartlarında SMPTE 292M/259M standartlarında
HDMI Çıkış : Type A 19-pin (x1)
Analog Audio Çıkış : Phono jack (CH-1, CH-2) -10dBu (Referans Seviyesi), 47kΩ
Headphone Çıkış : Stereo mini jack (x1)
i.LINK : IEEE 1394, 4-pin (x1)
HDV stream giriş/çıkış, DVCAM stream giriş*2/çıkış, S400
USB : USB aygıt, Type-B (x1)

 Sony PMW-50 On Arka

Sony PMW-50 HD422 XDCAM Portatif SxS Kaydedici ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirisiniz. 

About the Author

Ekin ALPAGUTView all posts by Ekin ALPAGUT

Copyright 2018 | Arttek Sistem Entegrasyon ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.