Vizrt’nin Mosart Medialab Kazanımı

By on 26.12.2013 in Basın Bülteni, Haberler, Vizrt
1

TV2 Gruppen ile Vizrt, Mosart Medialab AS tüm hisselerinin satın alınmasıyla ilgili yasal bağlayıcılığı olmayan anlaşma metnini yayınladı. Mosart Medialab otomasyon yazılımlarında lisanslama ve geliştirme üzerine özel bir Norveç firmasıdır.

Mosart yayın akışlarını otomatikleştirerek yayın kuruluşlarına iş akışları ve tv yayınları konusunda büyük yardım sağlamaktadır. Sadece birkaç kullanımı kolay yazılım arayüzleriyle karmaşık ürünler yaratma imkanı sunar. Mosart, kontrolü ele alarak, insan gücüne ihtiyaç olmadan haber stüdyosundan kontrol paneline ve aygıtlara veri sağlamaktadır.
Vizrt’nin CEO su Martin Burkhalter; “Vizrt ve müşterilerimize verilen bu imkanlar konusunda çok heycanlıyım. Mosart teknolojisi iş akışı çözümlerimizin muhteşem bir tamamlayıcısıdır ve yayın kuruluşlarına hizmetlerimizde bu teknoloji skalamızı genişletecektir. Vizrt yeniliklere devam etmekte ve bu kazanımla beraber yazılım pazarındaki yerimizi sağlama almaktayız. ” diye ifade etti.

Burkhalter ” Bu yenilik bizim için hem stratejik hem de finansal açıdan önem taşımaktadır. Mosart büyük bir gelişme gösterdi ve bu kazanımın daha da artması için gerekli özeni göstermeyi ummaktayız.” diye ekledi.

Vizrt’nin baş teknoloji başkanı Petter Ole Jakobsen; “Mosart teknolojisi şimdi ki ve gelecek müşterilerimiz için bize kolay içerikli ürünler sağlacaktır. Bu güç, portfolyomuza sadece bir ürün eklemeyecek ayrıca bize yayın kuruluşları için baş belası haline gelmiş yeni entegre ürünler ve iş programları sağlayacaktır. Örneğin Mosart teknolojisini Vizrt Engine ile entegre etmek bize güçlü ve verimli tv-in-a-box solution pazarı sunacaktır.” diye ifade ediyor.

Mosart’ın sermayesi %100 ihraç edilmesine nazaran, Vizrt bu işlemin sonucunda 105 milyon Norveç kronu (yani yaklaşık 17.6 milyon dolar) ödeyecektir. Buna ek olarak, satıcılar 2013, 2014 ve 2015 yıllarının gelir seviyelerini aşan earn-out sistemine sahip olacaklardır. Bu işlemin bir parçası olan TV2 Gruppen AS,Mosart’ın yazılımı için lisans onayına devam edecektir. Bu lisans ücreti, 7 yıl boyunca her yıl 2.6 milyon Norveç kronu olarak belirlenmiştir.

Geçici anlaşma metninin yasal bağlayıcılığı yoktur. Bu işlem, legal, finansal, teknik ve operasyonel anlamda detaylı incelemeye tabidir. Detaylı incelemeye tabi olan bu durum, Vizrt’nin tatminkarlığına, yönetim kurulu onayına, işlem dökümanları kabulüne, en son alım anlaşması dahil tüm alım faturalarına, düzenleyici kabullere bağlılık göstermektedir. Taraflar, işlemi 31 Aralık 2013 te sonuçlandırmayı hedeflemektedirler.

About the Author

View all posts by

Copyright 2019 | Arttek Sistem Entegrasyon ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.