Gartner’ in hazırladığı Scale-out Dosya Sistemi Depolaması Raporu Lideri Seçildi: EMC Isilon!

By Arttek on 21.02.2013 in EMC, Featured-2, Haberler, Isilon
0

EMC Isilon, yeni Gartner Raporunda Scale-Out Dosya Sistemi Depolaması için kritik becerilere sahip olarak tanındı.

Rapor Üreticileri, Büyük Veriler için ölçeklendirilebilir, uygun maliyetli altyapı için yetenekleri karşılaştırır; EMC Isilon Kapasite, Yönetim, Esneklik ve Ölçeklenebilirlik için değerlendirildi.

Makale Notları

  • EMC Isilon Gartner’ in ürün geçerlilik analizinde en yüksek ‘seçkinlik’ notu alan tek üreticidir.
  • Gartner’ in raporu Büyük Veri altyapısı için dokuz kritik beceriye karşı dokuz scale-out dosya sistemi depolama üreticisini karşılaştırır.
  • Üreticiler üç kullanım senaryosuna göre değerlendirildi: Ticari HPC,  Büyük Ana Dizinler ve Yedekleme ve Arşivleme
  • EMC Isilon’ un scale-out NAS; kapasite, yönetim, esneklik ve ölçeklenebilirliğe ek olarak kullanım senaryoları içindeki yeni kurumsal sınıf özellikler ve performans açısından değerlendirilmiştir.

15 Şubat, 2013 – HOPKUNTON, Mass.

EMC Şirketi (NYSE, EMC) bugün, Gartner, Inc.’ in yeni “Scale-Out Dosya Sistemi Depolaması için kritik beceriler” raporunda (1) kendi EMC® Isilon®  ürününün genel ürün geçerlilik derecesinin “seçkin”  olarak kabul edildiğini duyurdu. Bu derece EMC Isilon’ a, ürünlerinde kapasite, yönetim, esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlamasına ek olarak, belirlenen kullanım durumlarındaki Ticari HPC, Büyük Ana Dizinler ve Yedekleme ve Arşivleme derecesine dayanarak verildi.

Rapor, dokuz kritik beceriye karşı: kapasite, verimlilik, birlikte çalışabilirlik, yönetilebilirlik, performans, esneklik, güvenlik, seyrek erişilen veri için uygunluğu ve veri üretimi için uygunluğu, içlerinde EMC Isilion da dâhil olmak üzere, dokuz üreticiyi değerlendirir. Bu çok yönlü inceleme scale-out seçenekleri göz önüne alındığında müşterilerin mutlaka değerlendirmesi gereken önemli yerleri vurgular ve Büyük Veri’ nin idare edilmesi için en önemli becerileri işaret eder.

Büyük-ölçekli dosya-tabanlı verinin denetlenmeden büyümesi ve petrol ve gaz sanayileri, yaşam bilimleri ve medya ve eğlence gibi işletmelerin işi ilerletmek için bu veriye güvenmelerinin devam etmesiyle, scale-out NAS, depo birimi patlasa bile veriye erişilebilmeyi garanti ettiği için giderek artan kritik bir değerdir. Yönetim kolaylığı ve çok fazla ölçeklenebilirliğiyle bilinen EMC Isilon, yüksek performanslı esnek çözümler sunması nedeniyle pazar liderliğini sürdürmeye devam etmektedir.

EMC Yönetimi Alıntısı:

Sam Grocott, Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı,  EMC Isilon

“EMC Isilon’ un en büyük gücü hep ölçeklenebilirlik olmuştur – fakat depo yönetimi zorsa veya altyapı esnek değilse ölçeklenebilirlik hiçbir şey demektir. EMC Isilon NAS scale-out NAS daima basitlik ve güvenilirlik için işletmeyi etkileyen büyük-ölçekli veri ile uğraşırken çok önemli olan ölçeklenebilirlik üstüne tasarlanmıştır. Kullanıma göre, bu rapor EMC Isilon’ un kurumsal ölçekli Büyük Veri’ ler için performansa dayalı sağlam ürünler ürettiği gerçeğini pekiştirir.

Ek Kaynaklar:

EMC Hakkında

EMC Kuruluşu işletmelere ve servis sağlayıcılarına kendi operasyonlarını dönüştürebilmeleri ve Bilgi Teknolojisini (BT) bir servis olarak sağlamalarına imkân sağlayan dünya çapında bir liderdir. Bu dönüştürme işinin temeli bulut hesaplamasıdır. Yenilikçi ürünleri ve servisleri sayesinde, EMC bulut hesaplanmasına yolculuğu hızlandırır, BT bölümlerine en değerli varlıklarını – bilgilerini – daha becerikli, güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde saklama, yönetme, koruma ve analiz etme için yardım etmektedir. EMC hakkındaki daha fazla bilgi www.EMC.com adresinden bulunabilir.

 

 

 

 

EMC ve Isilon Amerika Birleşik Devletleri’ nde ve diğer ülkelerde kayıtlı birer marka veya EMC Kuruluşuna ait ticari markalardır. Burada kullanılan diğer ticari markalar her biri kendisinin olan sahiplerinin mallarıdır.

(1)Gartner  “Scale-Out Dosya Sistemi Depolaması için kritik beceriler” 24 Ocak, 2013, Arun Chandrasekaran and Pushan Rinnen tarafından

 

About the Author

ArttekView all posts by Arttek

Copyright 2024 | Arttek Sistem Entegrasyon ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.