NAB 2013: Viz Weather açık veri entegrasyonunu ve şablon-tabanlı iş akışını sunar.

By Arttek on 25.03.2013 in Haberler, NAB2013, Viz Weather, Vizrt
2

Vizrt, kendi gerçek zamanlı 3D hava durumu çözümünün nasıl MOS haber üretim ve şablon tabanlı Vizrt grafikleri iş akışlarının tam bir parçası olduğunu ve herhangi bir veri sağlayıcı ile nasıl uyum sağlayacağını NAB 2013 şovunda gösterecek.

Viz Weather, haber veya meteoroloji biriminde görevli ekiplerin görsel açıdan zengin, aydınlatıcı hava durumu raporlarını oluşturmasında ihtiyacı olacak bütün araçları ve kaynakları sağlar. Viz Weather, haber merkezinden bağımsız olarak çalışan bir sistem olmak yerine; haber, spor ve kanalın web, mobil ve sosyal medya gibi diğer ortamlarının yanı sıra canlı radyo haberciliğine de içerik sağlayan günümüz MOS haber merkezi altyapısına sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

AlmanacGrafik şablonları; 3D animasyonlar, hava durumu ikonları, metin ve görsel diğer parçaları içeren hava durumu grafiklerinin üretilmesini kolaylaştırır ve hava durumu bültenlerine, ilgili kanalın kendi kimliğine uygun bir görünüm kazandırır. Viz Weather ayrıca; uydu görüntüleri, radar ve uydu haritaları, fırtına takip verileri ve sahadaki muhabirlerden gelen canlı görüntülerin yanı sıra, sıcaklık ve nem gibi her çeşit hava durumu verisini kabul eder ve sunar.

Vizrt NAB 2013’ de, her yarım saatte canlı bir hava durumu yayınını Viz Virtual Studio’ da sunmak için Viz Weather’ ı kullanacaktır. Ayrıca Vizrt, Viz Weather’ ın; animasyonlu ve markalı haritalar için kullanılan Viz World, gerçek zamanlı 3D ticker ve kayan yazılar için Viz Ticker, gerçek zamanlı video ve grafik birleştirmesi için Viz Engine ve tasarım aracı olan Viz Artist gibi diğer Vizrt sistemleriyle olan sorunsuz uyumunu da gösterecektir.

Rain+totalsKatılımcılar ayrıca, hava durumu verisi ve görselinin gün boyunca her zaman kullanılabilir olmasını sağlayan ve bunu otomatikleştiren Viz Weather Fetch ve ABD Ulusal Hava Durumu Servisi’ nden gelen verileri Viz Ticker ve Viz Engine üzerinden uyarılar göndererek yayına çıkmalarını sağlayan Viz Weather Alerts gibi yeni özellikleri de görecekler.

Vizrt’ nin Baş Teknoloji Yöneticisi Peter Ole Jakobsen: “Doğru, görsel açıdan memnuniyet verici canlı hava durumu haberlerini üretebilmek yayıncı kuruluşlar için, sadık bir izleyici kitlesi oluşturma, yerel haber reytinglerinin ve reklam gelirlerinin artması adına çok önemlidir. Viz Weather, hava durumu verileri için yayıncı kuruluşları pahalı ve özel servis kontratları ile sınırlamak yerine açık, günümüz hava durumu haberlerini herhangi bir hava durumu verisiyle beraber herkesin sunabilmesine olanak sağlayan içerik açısından zengin ortamları sağlar.” dedi.

 

“Bu içerik http://www.vizrt.com/news/newsgrid/article18767.ece adresinde yer alan haberden tercüme edilerek hazırlanmıştır.”

About the Author

ArttekView all posts by Arttek

Copyright 2024 | Arttek Sistem Entegrasyon ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.